KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15992001

nr 1599 2001

Gun Johnson-Ekvall

(1913-1991), Sverige

Oljemålning, Stockholm från Fiskargatan. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x67 cm

Gun Johnson-Ekvall, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1913, död 1991 .

måndag 19 februari 2024
kl 20:20:47

  • Tema
  • 19 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gun Johnson-Ekvall

Läs mer om Gun Johnson-Ekvall